O nas | Akademia Zucha - PRZEDSZKOLA INTEGRACYJNE
18859
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-18859,extensive-vc-1.9.1,ajax_fade,page_not_loaded,,evc-predefined-style,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive
 

O nas

Poznaj nas lepiej
Niepubliczne Przedszkole Akademia Zucha w Legionowie i Publiczne Przedszkole Akademia Zucha w Wieliszewie to nowoczesne, integracyjne placówki oferujące najmłodszym wyjątkowe metody wychowawcze z powodzeniem stosowane od dziesięcioleci w organizacjach harcerskich, a także zajęcia koncentrujące się na rozwoju psychofizycznym i społecznym dzieci (Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Trening Umiejętności Społecznych TUS, MathRiders, muzykoterapia, Lego WeDo, podstawy pierwszej pomocy, nauka samodzielności, integracja z rodzicami poprzez angażowanie ich we wspólne zajęcia, wycieczki, biwaki itp.).

 

Nasze placówki są przedszkolami freblowskimi, co oznacza, że realizujemy program wychowania przedszkolnego “Dar Zabawy” oparty o pedagogikę F. Froebla. Koncepcja Froebla ukierunkowana jest na samodzielne i aktywne działania dzieci poprzez zabawę – co w przyszłości owocuje bogato rozwiniętą kreatywnością, samodzielnością, nieszablonowym myśleniem.

 

W Legionowie działamy od 2011 roku i jesteśmy pierwszą placówką przedszkolną o tak barwnej palecie zajęć. Naszym celem jest stworzenie środowiska edukacyjnego, w którym mogą wspólnie bawić się, uczyć i wychowywać dzieci zdrowe i dzieci o różnych niepełnosprawnościach.

 

Nasi nauczyciele, biorący udział w procesie integracji, ciągle rozwijają się, doskonalą własną osobowość oraz empatię.
Dzięki integracji i odpowiedniej stymulacji rozwoju ze strony nauczycieli u naszych
wychowanków rozwija się:
– autentyczność, bycie sobą, nienarzucanie innym własnych uczuć, ocen,
– zdolność poszukiwania wspólnie z nauczycielem drogi własnych zainteresowań i umiejętność dzielenia się nimi z innymi,
– empatia, szczególna wrażliwość na cudze uczucia, motywy, postawy, wartości i uświadomienie ich sobie,
– twórczość, zdolność do zmiany, elastyczność i oryginalność w swoim działaniu.